Inspirowana średniowieczem, strategiczna gra turowa Inkulinati ogłasza Early Access 31 stycznia 2023 roku; tymczasem demo na konsole Xbox oraz platformie Steam jest już dostępne!

Stylizowany na średniowieczne manuskrypty tytuł indie, prezentuje nowy zwiastun i demo

Rodzimy deweloper Yaza Games i wydawca Daedalic Entertainment ujawnili dzisiaj, że ich wyjątkowo urocza gra strategiczna, Inkulinati, zostanie udostępniona we wczesnym dostępie 31 stycznia 2023 roku. Dla tych, którzy nie mogą się doczekać, aby dzierżyć potężne pióro, wersje demo są dostępne na Steam i Xbox do 1 stycznia 2023 roku. Inkulinati będzie dostępne na PC i Mac za pośrednictwem Steam Early Access, GOG Early Access i Microsoft Store (tylko na PC); Xbox One i Xbox Series X|S za pośrednictwem Xbox Game Preview i Game Pass, a także pojawi się na Nintendo Switch wraz z pełną premierą gry.

Inkulinati to legendarna grupa, która walczy ze sobą na kartach średniowiecznych manuskryptów. Walczą rysując bestie za pomocą Żywego Inkaustu. Dzięki tej magicznej substancji, kreatury ożywają i dochodzi na pergaminie do epickiej bitwy. Osły grające na trąbach swoimi pupami, biskupie koty rozprawiające się z heretykami za pomocą modlitw, ciężkie, ale śmiertelnie niebezpieczne ślimaki pożerające jednostki żywcem i dużo, dużo więcej.

Inkulinati – najnowszy trailer.

Nie dajcie się jednak zwieść króliczym pupom i warczącym mułom – Inkulinati nie jest przeznaczone dla słabych na umyśle. Te ekscentryczne, pełne humoru ilustracje, ukazują taktyczną głębię turowej walki. Gracze wcielają się w rolę mistrza Inkulinati dowodzącego żywymi ilustracjami na dwuwymiarowym polu bitwy – pergaminie. Każda atramentowa istota odgrywa strategiczną rolę w walce, a legendarne średniowieczne postacie, takie jak Dante i Hildegarda, mogą odwrócić losy bitwy.

Ekscentryczny tytuł oferuje zarówno rozgrywkę solo, jak i lokalny multiplayer. Gracze mogą przygotować swoje oddziały, aby zagłębić się w wymagającą kampanię dla jednego gracza lub zmierzyć się z innymi Inkulinati lokalnie w odrodzonym, oldschoolowym trybie hot-seat. Gra zawiera skomplikowane mapy, które wpływają na pojedynki, i pozwala na różne style rozgrywki (np. agresywny vs. przebiegły).

Gracze mogą dołączyć do Xbox Winter Game Fest Demo gry Inkulinati już dziś do 21 grudnia 2022 roku. Aby być na bieżąco z informacjami na temat tego tytułu wejdź na oficjalną stronę Daedalic lub dołącz do nas na twitterze i discordzie.

Dodaj komentarz