Jednak się doczekamy Dead Island 2?

Gra Dead Island 2 przeżywała poważne zawirowania w procesie tworzenia. Pierwotnie tytuł miał zostać wydany w 2015 roku. Jego tworzeniem zajmowało się studio Yager, które jednakże z powodu braku porozumienia z wydawcą – Deep Silver – odnośnie finalnego kształtu produkcji zostało od niego odsunięte.

Projekt wzięło na warsztat Sumo Digital, jednak w 2016 roku Dead Island 2 zniknęło z zapowiedzi Steam. Co prawda Deep Silver utrzymywało, że prace wciąż trwają, jednak z powodu braku jakichkolwiek informacji przez kolejny rok graczy obejmowały coraz większe wątpliwości. Kolejna informacja negująca powstanie gry pojawiła się na reddicie, gdzież to jeden z internautów wspomniał, że jego wcześniejsze zamówienie na Dead Island 2 zostało anulowane.

Co dalej z Dead Island 2?

Wreszcie sprawy wziął w swoje ręce pracownik serwisu Eurogamer, który oficjalnie zapytał, jak sprawy się mają. Deep Silver przekazało następującą odpowiedź:

Dead Island 2 jest tworzone przez Sumo Digital i jesteśmy podekscytowani postępem, jaki ekipa zrobiła przy najbardziej udanej marce Deep Silver. Kiedy będziemy mieli więcej informacji, na pewno się nimi podzielimy.

Generalnie rzecz biorąc niewiele z powyższego komunikatu wynika. Jednak raczej można domniemywać, że tak poważny wydawca pisze prawdę i rzeczywiście prace na grą trwają. Ile jeszcze potrwają? I jaki będzie ostateczny kształt produktu? Czy w ogóle trafi w gusta fanów? Te pytania póki co pozostają bez jakiejkolwiek odpowiedzi.

Dodaj komentarz