Premiery dnia: Horizon Zero Dawn

W dniu dzisiejszym swoją premierę ma trzecioosobowa gra akcji studia Guerrilla Games o nazwie Horizon Zero Dawn. Produkcja stworzona została z myślą przede wszystkim o graczach konsoli PlayStation 4. Tytuł zawiera liczne elementy RPG oraz otwarty świat.

Historia w Horizon Zero Dawn

Fabularnie przenosimy się post-apokalitycznego świata, w którym to na zgliszczach naszych cywilizacji toczy się walka pomiędzy ludźmi a mechanicznymi zwierzętami. Ludzkość ponownie przyjęła koczowniczy tryb życia, a poprzez utratę kontroli nad dorobkiem naukowo-technicznym dziejów na powrót znalazła się w pierwotnym etapie rozwoju. Poniżej zamieszczam fabularny trailer.

https://www.youtube.com/watch?v=RRQDqurZJNk

W rozwoju nie cofnęły się jednak wszystkie istoty naszego globu. Wręcz przeciwnie, władzę nad światem przejęły inteligentne roboty, które z jakichś powodów stały się mechanicznymi zwierzętami. To z nimi przyjdzie graczowi zmagać się podczas przygody w Horizon Zero Dawn.

Silna i niezależna dama w roli głównej

Wojowniczka Aloy będzie tą postacią, której losami pokierujemy podczas rozgrywki. Dzięki zdolnościom militarnym oraz wyposażeniu pozyskanemu z maszyn będziemy mogli przemierzać krainę w ramach wspomnianego wcześniej sandboxa i pokonywać nieprzyjazne nam istoty. Oczywiście, nie zabraknie także kwestii rozwoju postaci, spotkań z postaciami niezależnymi, rozwiązywania zadań czy craftingu.

Twórcy Killzone i tym razem zdecydowali się na wykorzystanie silnika Umbra 3 w swojej produkcji, oczywiście po pewnym jego usprawnieniu. Postarano się także o grafikę na bardzo wysokim poziomie, w tym 4K dla użytkowników PlayStation 4 Pro.

Kwestia kupna

Myślę, że osoby, którym przypadł do gustu na przykład Far Cry: Primal (moje pierwsze skojarzenie), powinni zainteresować się tą pozycją. Obecnie Horizon Zero Dawn można kupić w wielu sklepach, a ceny oscylują wokół 250 złotych. Minimalnie najtaniej grę nabyć można w sklepie GOL.

Oczywiście, na rynku dostępna jest także edycja kolekcjonerska gry, zawierająca oprócz samej płyty:

  • Pudełko steelbook z motywem z gry,
  • Figurkę Aloy o wysokości ok. 23 cm, wykonaną przez firmę Gentle Giant,
  • Artbook „The Art of Horizon Zero Dawn” z grafikami z gry,
  • Ekskluzywny motyw PS4,
  • Zestaw DLC z przedmiotami dla postaci w grze.

Na koniec podrzucam zeszłoroczny gameplay, który być może pomoże podjąć decyzję co do zakupu tytułu.

 

Dodaj komentarz

2 Comments

  1. […] Horizon Zero Dawn, czyli trzecioosobowa gra akcji osadzona w świecie post-apokaliptycznym. Gra została osadzona w otwartym w świecie i znalazło się w niej wiele elementów RPG. Wcielamy się w charyzmatyczną wojowniczkę Aloy. Produkcja Guerrilla Games przeznaczona na konsole PS4 miała swoją premierę 28. lutego. Do tej pory zebrała mnóstwo pozytywnych recenzji. […]