Prezentacje Klanów: Forteca

Prezentacje Klanów
Forteca

Wiele lat temu na naszym forum o grze Heroes of Might and Magic – Tajemnicach Antagarichu – organizowana była swego rodzaju zabawa, polegająca na zrzeszaniu się i rywalizacji na różnych polach w ramach klanów poszczególnych stronnictw występujących w Heroes 3. Ta z pozoru niewinna gra forumowa okazała się w praktyce pełna emocji, niezwykle żywiołowa, a momentami trudna do opanowania dla administracji.

Niestety, wszystko ma kiedyś swój koniec, również klany. Szczęśliwie niektóre elementy przetrwały próbę czasu i stanowią dzisiaj żywy pomnik tamtejszej rywalizacji. Prezentacje Klanów zostały przygotowane w trakcie zabawy, obecnie zaś przypomnieć mogą, jak bogata okazała się dość prosta zabawa na skromnym forum. W tej mini-serii chcielibyśmy przedstawić kolejno cztery prezentacje klanów.

Cesarstwo Bracaduum

Hymn

Bracada, kraina śniegu pełna
Od lat jest całkiem niezmienna
Żyjemy w niej my, magowie
Pokonamy wrogów całe mrowie
Nie pozwolimy na zniknięcie wiedzy
Bo zniknie Bracada cała wtedy…

Ref.: My magowie Bracady wielcy
Tytanom składamy w podzięce:
Wszystko im damy:
Życie oddamy
By tylko przetrwał magów ród…

Wojny przeszliśmy,
Magii użyliśmy…
Ona nas do zwycięstwa prowadzi.
Nikt z nas jej nie zatraci…
Musimy przeżyć, taki nasz cel…
Nie porzucimy go nigdy, o nie!

Ref.: My magowie Bracady wielcy
Tytanom składamy w podzięce:
Wszystko im damy:
Życie oddamy
{By tylko przetrwał magów ród…} x3 (coraz ciszej)

Autor: Shawn

Ustrój Cesarstwa Bracaduum

Ustrój nowej Bracady był stylizowany na konstytucji AvLee. Spowodował to fakt, iż z początku Bracada była kolonią kraju lasów. Tutaj również panuje demokracja. Decyzje podejmuje się większością. Króla (uznawanego przez niektóre państwa za cesarza) wybiera się w powszechnych wyborach, w których bierze udział cały sojusz Dobra. Cesarz – matej64 – oraz jeden z magnatów pełniący nieoficjalnie funkcję Kanclerza – Shawn – posiadają możliwość mediacji zagranicznych, mobilizacji armii na wojnę oraz projektowania i wdrażania uchwał. Przyznawanie majątku i tytułów to wyłączne prawo monarchy.

Szlachta tutaj ma prawo do posiadania armii, ale może jej używać wyłącznie w celach obronnych, kontrofensywnych oraz podczas wojny ogłoszonej przez władze Cesarstwa.

Podatek tutaj wynosi 30% dla szlachty i duchowieństwa, 20% dla mieszczaństwa i chłopstwa (podatek progresywny). Wszyscy obywatele posiadają równe prawa bez względu na stan majątkowy, pochodzenie, religię czy kulturę.

Autor: Mathias

Historia

Pewnego razu do komnaty lordów przybył tajemniczy władca Solmyr. Podawał się za maga, jednak z przyczyn wówczas nie znanych nie sprawdzono jego tożsamości. Król Erathii Mathias wyznaczył mu teren, na którym powstało Cesarstwo Bracaduum.

Przez długi czas kraj ten nie odgrywał żadnej istotnej roli podczas starć na Antagarichu. Solmyr skutecznie ubiegał się o reelekcję podczas wielkiego odrodzenia kontynentu. Akcja zaczęła się podczas II Wielkiej Wojny. Cesarz utrzymywał, że walczy po stronie Dobra. Ale nie przeszkodziło mu to w oczernianiu rycerza Erathii Magyara i dołączeniu do grupy osób – m. in. króla Eeofolu (Drago) i cesarza Deyji (Moandor) – które chciały go zniszczyć poprzez wysyłanie do króla Erathii listów z prośbą o wydanie nań kary śmierci. W swoim pozwie Solmyr powoływał się na rzekome psucie wizerunku sojuszu Dobra przez tego wojownika. Na szczęście plan Zła się nie powiódł.

Pewnego razu doszło do starcia Cesarza Bracady z władcą Deyji. A raczej miało dojść, gdyż okazało się, iż walka została upozorowana, a Solmyr to zdrajca, który sprzymierzył się ze Złem. Został on za to zabity wraz z Moandorem w jednej z bitew. Generał Magyar osobiście odciął łeb temu podłemu oszustowi bez honoru. Po tym wydarzeniu Bracada upadła. Władzę nad nią przejął ówczesny Władca Światła Olórin. Jako gubernatora wybrał swojego poprzednika na pozycji króla AvLee – Mateja64. Niedługo gubernator pozostał na swym stanowisku. Parę dni później został namaszczony na Cesarza Bracaduum. Doprowadził on do szybkiej odbudowy kraju.

Jakiś czas później w Bracadzie pojawił się pewien dostojny mąż. Wyglądał na bystrego i bardzo doświadczonego. Tym kimś był czarodziej Shawn. Cesarz natychmiast przyjął go na swój dwór. W wyborach organizowanych przez nowego przywódcę ,,okrągłego stołu” – Xeno – Matej obronił władzę i dalej rozbudowuje Cesarstwo. Pod jego rządami zapewne stanie się ono kiedyś potęgą dorównującą swoim sprzymierzeńcom – AvLee i Erathii.

Autor: Mathias

Hierarchia

Obecnie występuje u nas tylko jeden tytuł szlachecki – Paladyn. Posiada go jeden z dwóch członków klanu, czyli Shawn. Wodzem krainy śniegu i magów jest matej64.

Autor: Shawn

Promocja

Oferujemy lojalność, wierność i wiedzę. Nasz klan jest jak Bracada- posiadamy całkiem sporo informacji o świecie nas otaczającym. Nasze miasto ma do zaoferowania dużo jednostek strzelających, różnorodność magiczną oraz co najważniejsze – jedyną strzelającą jednostkę siódmego poziomu czyli Tytanów.

Autor: Shawn

Dodaj komentarz