Rekordowy speedrun Super Mario 64

Nie tylko Prey miał ostatnio swojego bohatera. Oto za sprawą użytkownika cheese05, pracującego nad wynikiem przez ponad pół roku, udało się pobić światowy rekord szybkości przejścia Super Mario 64. Kultowy produkt Nintendo speedrunner zaliczył w 1 godzinę 39 minut i 57 sekund, co stanowi wynik o 8 sekund lepszy od dotychczasowego rekordu.

Speedrun Super Mario 64

Gracz nie skrywał swych wielkich emocji związanych z wyzwaniem, co możemy ujrzeć na nagraniu, które uwiecznia jego wspaniały wynik. Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować i życzyć kolejnych sukcesów.

 

Dodaj komentarz

1 Comment

  1. Warto zaznaczyć, że podany speedrun to speedrun na 120 gwiazdki, czyli 100% gry. Speedruny skupiające się na głównej linii „fabularnej” (jakkolwiek to głupio nie brzmi, bo gdzie w tej gierce fabuła : P) są znacznie krótsze, ba, gra ma na tyle wiele błędów i bogatą społeczność fanów, że niektórzy potrafią uczynić cuda i korzystając z błędów przejść grę w zaledwie 6 minut i to bez korzystania z programów, które wykonują czynności automatycznie. Z samymi programami można zdziałać jeszcze więcej jak niekorzystanie z przycisku odpowiedzialnego za skok, jednak na tym etapie mózg szybciej się przegrzeje niż ogarnie wytłumaczenia jak te sztuczki w ogóle są możliwe.

    Warto się z tymi rzeczami zapoznać, bo to co niektórzy wyprawiają jest godne obdarowania plakietką „nie wychodziłem z domu od kiedy pojawiła się konsola atari” i naprawdę ciężko w jakiejś innej grze znaleźć aż tyle sztuczek, o których przeciętny śmiertelnik by nie pomyślał.