Zakończenie prac nad Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey trafia do tłoczni

Znakomitych wieści dostarcza jeden z ostatnich twittów Ubisoftu. Na kilka tygodni przed oficjalną premierą gra Assassin’s Creed Oddysey osiągnęła Złoty Status. Innymi słowy prace nad najnowszą produkcją słynnej serii RPG zostały ukończone. Ostateczna wersja trafiła już do tłoczni, zatem premiera – zaplanowana na dzień 5 października dla trzech czołowych platform gamingowych – powinna odbyć się bez opóźnień.

Istota dylematów w nowej produkcji

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się całkiem sporo materiałów na temat Assassin’s Creed Oddysey. W ramach kampanii promocyjnej ujawniono między innymi ważną rolę, jaką pełnić będą w najnowszej odsłonie cyklu wybory moralne graczy.

Eksploracja i immersja na pierwszym planie

Warto również wspomnieć, iż gra oferować będzie dwa alternatywne warianty rozgrywki. Jeden z nich – tryb eksploracyjny – maksymalnie stawia na immersję, ukrywając wszelkie znaczniki z mapy. Dla osób niewymagających tak głębokiego zanurzenia w uniwersum dostępny będzie także klasyczny tryb ze wspomagającymi znacznikami.

Assassin's Creed Odyssey tryby

Obszerne drzewo rozwoju

Twórcy zaprezentowali również system umiejętności implementowany w Assassin’s Creed Odyssey. W stosunku do poprzedniej odsłony cyklu, czyli Assasin’s Creed Origins, przeżył on znaczący progres w kierunku pełnoprawnego action RPG. Rozbudowane drzewo rozwoju dzieli się na cztery kategorie:

  1. Hunter (myśliwego),
  2. Warrior (wojownika),
  3. Assassin (zabójcy),
  4. Baseline (ogólne).

Oprócz tego w produkcji czeka nas szersza gama skillów, które często będziemy mogli rozwijać w ramach kilku stopni zaawansowania. Szczegółowy opis umiejętności (w języku angielskim) znajdziecie tutaj.

assassin's creed odyssey - skills

Czas zawitać do Hellady

Wreszcie, ujawniono mapę przygody. Tym razem fabuła zaprowadzi nas do Grecji. Świat dostępny dla gracza będzie miał łącznie aż 130 kilometrów kwadratowych, jednak w większości obejmować będzie go woda (z uwagi na wyspiarski charakter regionu). W rzeczywistości więc przestrzeń lądowa Assassin’s Creed Odyssey obejmować będzie obszar mniejszy niż w przypadku Origins.

Wymagania sprzętowe

Czy Złoty Status Assassin’s Creed Odyssey wiąże się z koniecznością pomyślenia i Złotym Sprzęcie? Ubisoft zaprezentował jakiś czas temu dane konfiguracyjne, dzięki którym będziemy mogli przygotować swoje maszyny na ewentualne zakupy.

Wymagania minimalne (rozdzielczość 720p przy 30 FPS):

  • Procesor: Intel Core i5-2400 3,1 GHz, AMD FX 6300 3,8 GHz lub Ryzen 3 1200
  • Karta graficzna: GeForce GTX 660 lub Radeon R9 285 (2 GB)
  • RAM: 8 GB
  • Miejsce na dysku: 46 GB
  • System operacyjny: Windows 7 SP1/8.1/10 (64-bitowe)

Konfiguracja zalecana dla Full HD (rozdzielczość 1080p przy 30 FPS):

  • Procesor: Intel Core i7-3770 3,5 GHz, AMD FX-8350 4 GHz lub Ryzen 5 1400
  • Karta graficzna: GeForce GTX 970 (4 GB) lub Radeon R9 290X (4 GB)
  • RAM: 8 GB
  • Miejsce na dysku: 46 GB
  • System operacyjny: Windows 7 SP1/8.1/10 (64-bitowe)

Konfiguracja zalecana dla rozdzielczości 4K przy 30 FPS:

  • Procesor: Intel Core i7-7700 4,2 GHz lub AMD Ryzen 1700X 3,8 GHz,
  • Karta graficzna: GeForce GTX 1080 (8 GB) lub AMD Vega 64
  • RAM: 16 GB
  • Miejsce na dysku: 46 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)

Plany na przyszłość bliższą i dalszą

Ubisoft obiecuje, że bynajmniej nie skończy prac nad produkcją w dniu jej wydania. W planach są dwa spore płatne dodatki do Assassin’s Creed Odyssey. Każdy z nich składać się ma z 3 epizodów, które będą trafiały w nasze w ręce w odstępach sześciotygodniowych. Nie zabraknie również darmowych łatek, dostarczających nowe elementy, zadania i przygody do gotowej wersji. Równolegle trwają prace nad odświeżeniem Assasin’s Creed III oraz Assasin’s Creed III: Liberation w ramach przepustki sezonowej z opcją samodzielnego ich nabycia. Praca nad uniwersum trwać ma zatem w najlepsze.

Dodaj komentarz