Sonic Extreme – usunięta produkcja Segi

Jeżeli lubicie poznawać dzieje gier, które miały powstać, ale z różnych powodów się tak nie stało, ten artykuł może was zainteresować. Tym razem coś dla fanów gier z niebieskim ultraszybkim jeżem. Na kanale DidYouKnowGaming? za sprawą użytkownika Unseen64 pojawił się film przedstawiający skasowaną grę Sonic Extreme.

Jak miało wyglądać Sonic Extreme?

W produkcji tytułowy Sonic wraz drugą grywalną postacią miał poruszać się przy użyciu deskorolki. Na nagraniu ujrzeć można skatepark oparty o motywy Green Hill Zone, planszy znanej z przygód maskotki Segi. Zgodnie z podanymi informacjami, gra miała zawierać zarówno kampanię dla jednego gracza, jak i tryb kooperacji.

Dlaczego gra nie powstała? Jej bytowanie zapoczątkowało studio Vision Scape. Przygotowało ono Sonic Extreme bez porozumienia z Segą i dopiero później zaczęto ubiegać się o odpowiednią zgodę właściciela praw do marki. Mimo przesłania pełnej dokumentacji wraz z kosztorysem, propozycja pozostała bez odpowiedzi. W konsekwencji produkcję anulowano, zaś na jej motywach utworzono grę Sonic Riders.

Dodaj komentarz