Śródziemie: Cień Wojny – oficjalna zapowiedź

Dobre wieści dla fanów Middle-earth. Firma Warner Bros oficjalnie zapowiedziała premierę kontynuacji Cienia Mordoru, gry akcji fantasy opartej na motywach tolkienowskich z 2014 roku. Gra zyskała powszechne uznanie wśród użytkowników (uśredniona ocena na portalu gry-online.pl to aż 8.6/10 punktów), a jej wydanie zakończyło się wymiernym sukcesem dla producenta. Ciąg dalszy przygody był więc kwestią czasu.

Premiera

Śródziemie: Cień Wojny trafi do sprzedaży 25. sierpnia 2017r., zarówno w wersji PC, jak i PlayStation 4 i Xbox One. Każdy powinien więc być zadowolony, szczególnie z uwagi na dostępność polskiej wersji językowej na każde z urządzeń. Dla pasjonatów oczywiście nie zabraknie także odsłony kolekcjonerskiej. Zawierać ona ma następujące dodatki:

  • Slaughter Tribe Nemesis,
  • Outlaw Tribe Nemesis,
  • The Blade of Galadriel,
  • The Desolation of Mordor,
  • skrzynia Gold War.

Dwa pierwsze DLC zwiększyć mają liczbę przeciwników i partnerów, dodać zadania, skille i bronie. Kolejna dwójka to typowe rozszerzenia fabularne, zawierające nową kampanię, postaci grywalne, przeciwników i misje poboczne.

Śródziemie: Cień Wojny – fabuła

Jeśli chodzi o samą historię, to gra ma zostać osadzona pomiędzy wydarzeniami znanymi z Hobbita a Władcy Pierścieni. Ponownie uzyskamy Pierścień Władzy i powalczymy w bitwie o Śródziemie, stawiając czoła Sauronowi i Upiorom Pierścienia. Dobrą informacją jest ponowne pojawienie się Systemu Nemezis, dzięki któremu NPC zdolne są do zapamiętywania wyborów gracza i jego zachowania podczas rozgrywki. Przeciwnicy zaś – jako generowani proceduralnie – będą mieli swoje siły i słabości.

Materiały dodatkowe

Zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony Shadow of War. Znajdziecie tam między innymi informacje dotyczące pre-orderów.

A z myślą szczególnie o osobach, które jeszcze nie zdołały wczuć się ponownie w klimaty Śródziemia, zamieszczam odnośnik do zwiastuna gry.

 

Dodaj komentarz

3 Comments