Striking Distance Studios™ i KRAFTON ujawniają The Callisto Protocol podczas The Game Awards

Nowa gra fabularna dla jednego gracza z gatunku survival horror ukaże się na PC i konsole w 2022 r. – za tytułem stoją twórcy Dead Space

San Ramon, Kalifornia – 11 grudnia 2020: Podczas gali The Game Awards Striking Distance Studios i KRAFTON, Inc. ujawniły The Callisto Protocol na pierwszym zwiastunie filmowym. Tytuł tworzony jest przez zespół stojący za kultową franczyzą z gatunku survival horror Dead Space. The Callisto Protocol ukaże się na komputery osobiste i konsole w 2022 r.

O grze

Akcja The Callisto Protocol toczy się w 2320 roku na księżycu Jowisza, Kallisto. Gra jest survival horrorem nowej generacji, w którym gracze muszą uciec z więzienia o zaostrzonym rygorze, odkrywając przy tym przerażające tajemnice tego miejsca. Dzięki mieszance horroru, akcji i wciągającej fabuły, gra pragnie wyznaczyć nowe standardy grozy w interaktywnej rozgrywce.

The Callisto Protocol jest kulminacją dziesięcioleci doświadczeń w tworzeniu gier AAA. Zebraliśmy światowej klasy zespół programistów, którzy ponownie z pasją zmierzą się z jednym z naszych ulubionych gatunków: survival horrorem. Zamierzamy stworzyć jedną z najbardziej przerażających gier wszechczasów i nie możemy się doczekać, aby w przyszłym roku opowiedzieć więcej o The Callisto Protocol – powiedział Glen Schofield, założyciel i dyrektor generalny Striking Distance Studios.

Zespół Striking Distance Studios zaprezentuje również nieocenzurowaną wersję zwiastuna The Callisto Protocol na Discordzie w czwartek o godz. 19:00. Fani mogą śledzić grę na Twitterze, Facebooku oraz Instagramie

The Callisto Protocol jest pierwszą grą Striking Distance Studios – zespołu 150 weteranów branży, mającego swoją siedzibę w San Ramon w Kalifornii. Tytuł zostanie wydany przez KRAFTON, Inc.

Dodaj komentarz