Zdobądź przewagę dzięki nowej serii przewodników startowych do Final Fantasy XIV Online

Porady dla nowych i początkujących graczy dostępne w siedmioczęściowej serii wideo online

SQUARE ENIX opublikowało dziś zupełnie nową serię poradników wideo „Starter Guide Series” dla uznanej przez krytyków gry MMORPG FINAL FANTASY® XIV Online, oferującą wczesne porady i wskazówki dla nowych graczy, którzy po raz pierwszy wyruszają na wyprawę przez stale powiększające się królestwo Eorzea, aby w pełni wykorzystać swoją przygodę. Niezależnie od tego, czy grają solo we własnym tempie, czy dołączają do innych graczy, aby wspólnie odkrywać świat, ta seria filmów online pomoże im w rozpoczęciu przygody.

Seria śledzi podróż nowego gracza Kaza i jego mentorki Mayry, która prowadzi go przez pierwsze kroki w Eorzea. Epizod pierwszy: „The Adventure Begins” prowadzi graczy przez pierwsze kroki w ich podróży FINAL FANTASY XIV Online, w tym:

  • Tworzenie postaci,
  • Używanie mapy,
  • Rozpoczynanie wątku głównego.
FINAL FANTASY XIV Online Starter Guide – odcinek wprowadzający.

Pełna seria Starter Guide składa się z siedmiu filmów, z których każdy skupia się na różnych aspektach doświadczenia nowego gracza, dostarczając porad i wskazówek, od tworzenia postaci i podstawowej mechaniki gry do lochów, bitew z bossami i nie tylko.

Odcinki i zawartość są następujące:

  • Series Introduction – Dołącz do weterana przygód Mayry, który prowadzi nowego gracza Kaza do świata FINAL FANTASY XIV.
  • Episode 1: The Adventure Begins -Kaz tworzy swoją postać i stawia pierwsze kroki w Eorzea. Mayra zapoznaje Kaza z mapą i różnymi typami zadań, dzięki czemu może on cieszyć się główną historią bez zgubienia się.
  • Episode 2: Meet Your FATE -Mayra zapoznaje Kaza z questami klasowymi i tym, jak może odblokować różne klasy, zaczynając od 10 poziomu. Kaz napotyka swój pierwszy FATE, spotkanie w otwartym świecie, w którym każdy w pobliżu może wziąć udział.
  • Episode 3: Hall of the Novice – Kaz uczy się, jak uporządkować swój zagracony ekwipunek i odkrywa funkcję Recommended Gear. Mayra zabiera Kaza do Sali Nowicjuszy, gdzie dostaje on kurs podstawowy walki w grupie oraz nowy zestaw sprzętu.
  • Episode 4: Do Your Duty – Kaz, wystawiając na próbę swoje nowo nabyte umiejętności, łączy się z Mayrą w grupę za pośrednictwem opcji Duty Finder, by zmierzyć się z pierwszym lochami. Kaz dowiaduje się, jak nagrody w lochach są rozdzielane za pomocą Need, Greed i Pass.
  • Episode 5: Trial by Fire -Kaz tworzy własną grupę i podejmuje pierwszą próbę: epicką walkę z bossem. W miarę jak jego sława rośnie, Kaz zostaje zwerbowany przez jedną z trzech Wielkich Kompanii Eorzea i odblokowuje swojego własnego wierzchowca chocobo na poziomie 20.
  • Episode 6: The End of the Beginning – Mayra opowiada Kazowi o wszystkim, czego się nauczył do tej pory i o tym, co go jeszcze czeka podczas Free Trial… i nie tylko.!

Pełna seria jest już dostępna na kanale YouTube FINAL FANTASY XIV Online.
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź oficjalną stronę internetową Starter Series.

FINAL FANTASY XIV Online Patch 6.18 zadebiutował we wtorek 5 lipca, wprowadzając długo oczekiwaną funkcję Data Center Travel. Gracze mogą teraz odwiedzać światy w różnych centrach danych, zanim utworzą grupy i podejmą wyzwania na miejscu. Funkcja ta pozwala na podróżowanie tylko pomiędzy logicznymi centrami danych w tym samym fizycznym centrum danych. Podróżowanie pomiędzy centrami danych w Japonii, Ameryce Północnej, Europie i Oceanii jest niedostępne.

W patchu 6.18 zwiększono również liczbę światów dostępnych w regionie UE oraz dodano Meteor, nowe centrum danych dla regionu JP, co oznacza większą pojemność dla większej liczby graczy. Pełne informacje na temat dodatków do Europejskiego Centrum Danych można znaleźć tutaj

Dodaj komentarz