The Fall of Winterhome – Frostpunk z nowym scenariuszem

Wciągająca gra, ale czy na długo?

Od kwietniowej premiery dzieła warszawskiego studia 11 bit minęło już kilka miesięcy. Frostpunk, łączący w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego, gry ekonomicznej czy survivalu w klimatach science-fiction, został wysoko oceniony przez publikę. Osiągnął on świetny wynik finansowy – dość stwierdzić, że koszta produkcji zwróciły się po trzech dniach od premiery, w trakcie których sprzedano aż 250 tysięcy egzemplarzy tytułu. Osobiście produkcja pochłonęła mnie na kilka ładnych dni i mogę powiedzieć, że przypadła mi do gustu. Co jednak powtarza się dość regularnie w opiniach graczy, jeśli chodzi o wady Frostpunka, to ocena jego objętości. Gra okazała się wciągająca, ale dosyć… krótka. Powiem przewrotnie, że o ile na końcowe pytanie ,,Czy było warto?” odpowiedziałem pozytywnie, o tyle już później do tytułu nie wracałem.

Odkryj historię upadłego zimowego miasta

Na szczęście deweloperzy nie poprzestali w rozwoju swego dzieła. W czerwcu w ramach aktualizacji dodano tryb przetrwania (Survivor). Z kolei dzisiaj premierę miał nowy scenariusz do Frostpunk – The Fall of Winterhome. Został on rozdysponowany wśród graczy bez dodatkowych opłat. W jego ramach poznamy nieco głębiej, jak sama nazwa wskazuje, historię upadku owego zimowego miasta. Wcielimy się w rolę nowego kapitana, którego zadaniem będzie naturalnie sprawne zarządzanie przy odbudowie osady.

frostpunk - fall of winterhome

Wydawca na temat charakteru i zawartości darmowego DLC wypowiada się następująco:

„Prócz godzin zupełnie nowej zawartości i świeżego spojrzenia na mechaniki moralnej dwuznaczności, dodatek da graczom również szansę do zarządzania na zupełnie nowej mapie z odświeżoną grafiką i odkrycia nowych informacji o zamarzniętym, srogim świecie. Odkryj sekrety przeszłości – jaka jest mroczna historia upadłego miasta Winterhome, które gracze odkryli w głównej kampanii gry?”

Zarys fabuły dodatku zaprezentowany został na oficjalnym zwiastunie.

The Fall of Winterhome i co dalej?

To nie koniec serii dodatkowych treści dla Frostpunka. W ciągu najbliższych miesięcy w planach 11 bit studios jest implementacja trybu Endurance. Swoje założenia deweloperskie twórcy zamieścili na tzw. mapie drogowej, którą możecie prześledzić poniżej. Warto także dodać, iż jeszcze w tym roku postapokaliptyczna strategia trafi w ręce użytkowników PS4 oraz XBO

Dodaj komentarz