Wanderful: Odkryj czarujący świat pełen cudów i przygód w nowym przyjemnym worldbuilderze

Nowy, uroczy tytuł autorstwa niemieckich indie deweloperów ze studia Tiny Roar zostanie zaprezentowany na targach Polaris Convention.

Deweloper Tiny Roar i wydawca Daedalic Entertainment połączyli siły, aby przedstawić graczom Wanderful, kojącą i zabawną grę polegającą na budowaniu i eksploracji świata, w której gracze umieszczają kafelki, aby rozszerzyć swój świat o małe przygody i wielkie niespodzianki, które będą odkrywać ich bohaterowie. Gracze będą mogli po raz pierwszy zapoznać się z nadchodzącą grą w ramach Steam Early Access lub na konwencie Polaris w Hamburgu od 28 do 30 października.

Tiny Roar jest nastawione na poszukiwanie nowych sposobów opowiadania historii poprzez mechaniki i interakcję ze światem oraz jego mieszkańcami. Wanderful jest jak książka pełna historii, które tylko czekają na opowiedzenie. Z każdym umieszczonym kafelkiem przewracasz stronę i tworzysz nową przygodę dla małych odkrywców przemierzających twój świat. Stwórz własne ramy opowieści i stopniowo kształtuj ich doświadczenia, odkrywając ten przytulny świat, kafelek po kafelku.

Wanderful to idealna gra, aby się wyciszyć i zwolnić. Obserwuj, jak Twoi odkrywcy poznają sekrety i podziwiają krajobraz w sesjach trwających od pięciu do trzydziestu minut. Zbuduj unikalną opowieść-multiwersum we własnym tempie: Graj strategicznie, kreatywnie, zwolnij tempo lub ścigaj się przez grę, aby pobić swoje własne wyniki. Dzięki licznym odblokowywanym biomom, kafelkom i cudom, żadne dwie sesje nie będą takie same – niezależnie od tego, czy chcesz zbudować spokojną wioskę, czy tajne laboratorium na środku pustyni.

Główne cechy gry:

  • Stwórz wiecznie rozciągający się świat pełen małych przygód z wielkimi niespodziankami
  • Spokojna i relaksująca rozgrywka
  • Długość sesji od 5 do 30 minut
  • Graj taktycznie lub po prostu zbuduj swój idealny mały świat
  • Próbuj pobić swój najwyższy wynik w każdej nowej rundzie
  • Mnóstwo możliwych do odblokowania biomów, płytek i cudów
  • Wpływaj na ścieżkę dźwiękową za pomocą umieszczanych płytek
  • Elastyczny system kamer, który pozwala cieszyć się widokiem

W Wanderful będzie można zagrać na konwencie Polaris od 28 do 30 października. Obok nowego, uroczego tytułu indie, Daedalic zaprezentuje obecne i nadchodzące projekty ze swojego portfolio: Inkulinati, Life of Delta, Children of Silentown, Magin: The Rat Project Stories, Hidden Deep, Unrailed! Wild Woods i Fling to the Finish.

Tiny Roar i Daedalic potwierdzili, że Wanderful trafi do Steam Early Access, a wersja 1.0 planowana jest na wszystkie platformy; bądźcie na bieżąco z Twitterem i Facebookiem Daedalic, aby poznać więcej szczegółów na temat gry i planowej premiery.

Dodaj komentarz