Gramy! Kampania Heroes 1: A Strategic Quest (misja III)

Misja III – Konający Kraj

kampania heroes 1 - misja3.0

Sytuacja początkowa

Naszym celem jest wykopanie legendarnego artefaktu – Oka Garosa. Aby poznać jego lokalizację, musimy zebrać całą układankę, odwiedzając 22 obeliski. Ich rozmieszczenie przedstawia mapka nr 1 (czerwone kropki). Gracze zaczynają w czterech rogach mapy. Składa się ona z kilku różnej wielkości i kształtu stref.
kampania heroes 1 - m3mapa1

Nasze pierwsze kroki: budowa siedliska w stolicy, dokupienie drugiego bohatera i podbicie miasta leżącego najbliżej nas. Dalszą propozycję kierunku ekspansji gwarantującej zdobycie najszybciej największej liczby miast i przy okazji załatwić jednego z przeciwników zamieściłem na mapkach 2a i 2b: Rycerzem ruszamy na południe w kierunku Zamku Czarodziejki, podbijając napotkanie miasta, aż dotrzemy do jej stolicy, którą oczywiście też atakujemy. Magiczka posiada analogiczną drogę, tyle że podążamy na północ. Czarnoksiężnikiem ruszamy w stronę siedziby Barbarzyńcy i vice versa. Rzecz jasna wymaga to przepływu wojsk z głównego zamku, a w międzyczasie musimy przejmować (surowce, kopalnie, obeliski i artefakty), co tylko się da, zatem może przydać jeszcze jeden bohater-zbieracz.

Eksploracja

Obeliski rozsiano po całej mapie, zatem czeka nas sporo podróżowania, podczas którego możemy zadać ciosy pozostałym przeciwnikom lub ich zignorować i skupić się na jak najlepszym wyniku czasowym. Bardzo ważne jest, aby nie zbierać układanki tylko jednym bohaterem. Z pięcioma miastami spokojnie dwie silne armie, a dochód ze zbieractwa i owych zamków pozwoli nam na zorganizowanie ekipy zwiadowców, którym dajemy po jednej, najszybszej jednostce. Po złożeniu układanki nie pozostanie nic innego, jak wykopać Oko Garosa i cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Najtrudniej sytuacja wygląda na śniegu, gdzie większość bohaterów ma ograniczony ruch o połowę. W komfortowej sytuacji są Barbarzyńcy, którzy na żadnym terenie nie zwalniają. Pozostałe rasy powinny się o takiego barbarzyńcę zaopatrzyć, aby mógł on szybko odkryć dwa obeliski znajdujące się za miastem w sercu lodowej krainy.

Na środku mapy w głębi lasu znajduje się wiele artefaktów chronionych przez kilka smoków. Aby dostać się do tego nietypowego skarbu, musimy użyć czaru Portal i przenieść się w miejsce zaznaczone kółkiem na poniższym screenie nr 3.

W tym zadaniu ważne są zaklęcia Wrota do Miasta i Portal. Warto się w nie zaopatrzyć. Mogą znacznie ułatwić rozgrywkę i walkę z czasem.

kampania heroes 1 - m3mapa2a    kampania heroes 1 - m3mapa2b

kampania heroes 1 - m3screen

kampania heroes 1 - misja3.3

Dodaj komentarz