Gramy! Kampania Tzar: Ciężar Korony (misja X)

Kampania Tzar: Ciężar Korony
Solucja

Misja X

Fabuła

Po tym jak Birsha został pokonany, droga do stolicy Borgha, Wark Aven, leżała otworem. Woolin nalegał, aby przed zaatakowaniem miasta Sartor zajął się jego zewnętrznymi fortami obronnymi. Entuzjazm Sartora nakazywał mu zdecydowane działania, ale ostatecznie on sam zgodził się, że niemądrym byłoby pozostawienie posterunków Borgha i tym samym narażenie się na atak sił wroga z dwóch stron w momencie przypuszczenia szturmu na samo miasto.

Opis przejścia

Mamy na start trochę więcej surowców, więc szybko rozbudowujemy gospodarkę i stawiamy budowle wojskowe. Warto zadbać o duże ilości drewna, aby trenować żołnierzy na manekinach, oraz postawić machiny oblężnicze. Garnizon na wyspie jest dosyć silny, wzmacniają go jeszcze siły Wark Aven. Po odpowiednim przygotowaniu żołnierzy, ruszamy na wyspę w celu jej wyczyszczenia.

Kiedy pozbędziemy się obozu, możemy się wycofać, aby dokonać przegrupowania i uzupełnienia wojsk. W tym czasie budujemy port, tworzymy flotę. Ghiron okrętem niech płynie do Wodnego Druida na wyspie na południowym wschodzie. Pomoc kapłanów bardzo się nam przyda, także w następnej misji. Do ataku na Birshę warto wykorzystać flotę oraz machiny oblężnicze. Należy skupić się na rozwaleniu koszar, wież, warsztatów, portów i oczywiście zamku. Wygramy, kiedy wszyscy nieprzyjaciele zostaną wybici.

Dodaj komentarz

2 Comments