Odkrywamy Heroes 4 – Magia Demonologii

Heroes of Might and Magic IV
Magia Demonologii

Akurat ta dziedzina jest trochę nietypowa. By uzyskać do niej dostęp, musimy opanować zarówno Magię Natury jak i Śmierci. Tym dwóm szkołom jest trochę nie po drodze jeśli chodzi o gildie magów, ale mapa świata może zaoferować nam inne możliwości zgłębienia Magii Natury/Śmierci. Zaklęcia demonologii otrzymujemy automatycznie, gdy spełnimy ich wymagania. Jest wysokie prawdopodobieństwo, że nasz bohater będzie mógł uzyskać specjalizację Demonologa, która o 50% podniesie skuteczność jego zaklęć, co oznacza więcej demonów na nasze usługi. Zobaczmy, co oferuje nam ta szkoła magii.

POZIOM I

PRZYWOŁANIE CHOCHLIKÓW (Summon Imps)
Przywołuje chochliki. Ich liczba zależy od poziomu osoby rzucającej zaklęcie. Wszystkie istoty znikają wraz z końcem bitwy. Wymagania -znajomość Magii Natury na poziomie podstawowym oraz Demonologii na poziomie podstawowym.

POZIOM II

PRZYWOŁANIE CERBERÓW (Summon Cerberi)
Przywołuje cerbery. Ich liczba zależy od poziomu osoby rzucającej zaklęcie. Wszystkie istoty znikają wraz z końcem bitwy. Wymagania -znajomość Magii Natury na poziomie zaawansowanym oraz Demonologii na poziomie zaawansowanym.

POZIOM III

PRZYWOŁANIE LODOWEGO DEMONA (Summon Ice Demon)
Przywołuje lodowe demony. Ich liczba zależy od poziomu osoby rzucającej zaklęcie. Wszystkie istoty znikają wraz z końcem bitwy. Wymagania – znajomość Magii Natury na poziomie eksperta oraz Demonologii na poziomie eksperta.

POZIOM IV

PRZYWOŁANIE JADOWITEGO POMIOTU (Summon Venom Spawn)
Przywołuje jadowite pomioty. Ich liczba zależy od poziomu osoby rzucającej zaklęcie. Wszystkie istoty znikają wraz z końcem bitwy. Wymagania – znajomość Magii Natury na poziomie mistrzowskim oraz Demonologii na poziomie mistrzowskim.

POZIOM V

PRZYWOŁANIE DIABŁÓW (Summon Devils)
Przywołuje diabły. Ich liczba zależy od poziomu osoby rzucającej zaklęcie. Wszystkie istoty znikają wraz z końcem bitwy. Wymagania -znajomość Magii Natury na poziomie arcymistrzowskim oraz Demonologii na poziomie arcymistrzowskim.

Konkluzja

Jak widać, z każdym poziomem zaawansowania jesteśmy w stanie wytoczyć coraz cięższe działa. W przeciwieństwie do czarów Magii Śmierci, proces przywołania demonów nie wymaga wykorzystania zwłok zabitych jednostek, analogicznie do Magii Natury, demony bierzemy „z powietrza”. Oczywistym jest, że stopniowo wymieniamy zaklęcia na coraz potężniejsze. Przywołane diabły mają własny zapas many i mogą normalnie wzywać lodowe demony. Biorąc pod uwagę fakt, że musimy trenować obie szkoły magii, droga do Diabłów jest długa i wyboista. W międzyczasie będziemy mogli korzystać z zaklęć poszczególnych sfer i demonów niższych poziomów. Czy warto bawić się w Demonologię? Zdecydowanie, opis przywoływanych jednostek znajdziecie w temacie o Nekropolis.


Artykuł utworzony dla Tajemnic Antagarichu.

Dodaj komentarz