Insurmountable: Górska przygoda typu roguelike wspina się na nowy poziom dzięki aktualizacji 2.0

Górska baza, misje poboczne, tajemnicza historia i wiele więcej

Gra jest dostępna za darmo w Epic Game Store przez ograniczony czas

Insurmountable, przygodowa gra typu roguelike, w której gracze dzielnie stawiają czoła przerażającym szczytom trzech potężnych gór, otrzymuje dziś dużą darmową aktualizację, która dodaje zupełnie nową meta-grę z misjami pobocznymi, zupełnie nową historię, większą różnorodność map i wiele więcej. Aby odpowiednio uczcić wprowadzenie nowej aktualizacji, gra będzie dostępna za darmo w Epic Games Store do 21 kwietnia. Gra jest również dostępna na Steam i GOG.com.

Zupełnie nowy zwiastun prezentujący grę.

W Insurmountable gracze wybierają jednego z trzech wspinaczy, z których każdy ma inne pochodzenie. Podczas wspinaczki gracze muszą dbać o to, by ich bohaterowie nie znaleźli się w krytycznym położeniu. Zadanie to jest utrudnione przez dynamiczny system pogodowy, cykle dnia i nocy oraz mnóstwo losowo generowanych wydarzeń. Każda decyzja ma znaczenie dla dalszej przygody.

Wraz z aktualizacją 2.0 doświadczenie to zostaje znacznie poszerzone o zupełnie nowe aspekty rozgrywki. Gracze od teraz muszą nie tylko wspiąć się na trzy główne góry, ale także wykonać serię dodatkowych misji pobocznych, a w przerwach między nimi wracać do swojej górskiej bazy, gdzie będą mogli zażądać swoim wyposażeniem i ulepszeniami, a także poznać kolejne skrawki fabuły jednocześnie przygotowując się do następnej wspinaczki.

Prezentacja zawartości 2.0 pokazująca wszystko, co nowe.

Kluczowe cechy aktualizacji 2.0:

  • Na graczy czeka zupełnie nowa historia. Oddzielne historie odeszły w niepamięć. Teraz trójka bohaterów znalazła się w pętli czasowej, spowodowanej przez stację badawczą, która jest teraz ich bazą. Muszą się uwolnić i dowiedzieć się więcej o tajemnicach, które kryją się w górach.
  • Baza w górach – Baza to prawie całkowicie opuszczona placówka badawcza ukryta w górach. Tutaj gracze mogą wybrać swoją następną misję, ulepszyć zestaw i umiejętności oraz zdecydować, jakie przedmioty zabrać ze sobą.
  • Mapa alpinistyczna – znajduje się w obozie bazowym i wskazuje, które misje są dostępne, które zostały ukończone, a które nie zostały jeszcze odblokowane.
  • Przygotuj się odpowiednio – Ulepszenia i przygotowanie do misji obejmuje zbieranie wiedzy z różnych dziedzin, takich jak przedmioty, postacie, teren i środowisko. Ilość zdobytej wiedzy zależy od misji. Wiedza jest niezbędna do zdobywania poziomów w poszczególnych obszarach (przedmioty, drzewka umiejętności postaci, ulepszenia drużyny).
  • Mapy generowane proceduralnie stanowią ważną część aktualizacji 2.0, ponieważ misje poboczne będą w dużej mierze opierać się na tej funkcji, umożliwiając graczom wspinanie się na różnorodne zbocza.
  • Nowa funkcja: śledzenie to nowy cel, który gracze muszą znaleźć i osiągnąć, aby ukończyć misję.
  • Nowy i ulepszony samouczek będzie oparty na kontekście i będzie oferował nowym graczom informacje zależne od ich postępów.
  • Całkowicie przebudowano balans i umiejętności w grze.

Insurmountable jest obecnie dostępne na Steamie, a aktualizacja 2.0 zostanie udostępniona 14 kwietnia. W tym samym czasie gra będzie również dostępna na GOG i Epic Game Store – Gra będzie dostępna za darmo przez ograniczony czas za pośrednictwem EGS.

Dodaj komentarz