Metin 2 na Steam – już wkrótce. Renesans tytułu?

Jeszcze w tym miesiącu popularna przed laty gra MMORPG w klimatach dalekowschodnich pojawi się na platformie Steam. W katalogu zadebiutowała już jej zapowiedź.

Metin 2 na Steam – co o tym sądzę?

Gra miała szczególne wzięcie w moich czasach gimnazjalnych, kiedy to rynek MMO mocno zaznaczył swoją obecność w Polsce. Stałe łącze internetowe stało się codziennością, a komputery radziły sobie z coraz bardziej zaawansowaną grafiką. Do tego doszedł azjatycki powiew, który dla wielu stanowił orientalną gratkę. Sama gra niewątpliwie wciągała i choć swego czasu hejtowano ją na podobnym poziomie jak Tibię, miała swój potencjał.

Mnie osobiście odrzucały od Metina powtarzalność oraz mozolne wykonywania zadań. Na pewno za fajny aspekt można uznać możliwość zabawy w gronie znajomych. Bądź co bądź gra nie miała jakichś potężnych wymagań sprzętowych, więc można było śmiało umawiać się na post-szkolne expienie.

Co natomiast produkcja miałaby wnieść do dzisiejszego świata gier? W mojej ocenie niewiele, w gruncie rzeczy po epoce yang hacków i innych zachowań nieuczciwych tolerowanych na serwerach wielu graczy się zniechęciło. Podobno wiele się pod tym względem nie zmieniło. Nowi już raczej nie przyjdą z uwagi na anachroniczność mechaniki. A może… to właśnie ma być atut produkcji? Stara szkoła MMORPG.

Nie wiem, ale ja raczej na Metin 2 się nie skuszę. I trudno mi uwierzyć, aby miało dojść do renesansu tytułu. Co jednak trzeba przyznać, twórcy za wszelką cenę chcą tę markę sprzedać graczom. Jeszcze parę lat temu uczestniczyłem w pewnej kampanii reklamowej, w której za jedną rejestrację w świecie Metin 2 płacono bodaj 2 zł. Czy to już desperacja?

A co możemy przeczytać na karcie produktu o Metin 2?

TWÓJ MIECZ W SŁUŻBIE BOGA SMOKÓW

Gwałtowne uderzenie Kamieni Metin rozdarło kontynent i pozostawiło straszliwą pustkę w niegdyś kwitnącym królestwie Boga Smoków. Rozgorzała bezlitosna wojna między królestwami. Dzikie zwierzęta przeistoczyły się w drapieżne bestie, zmarli ożyli i przeobrazili się w krwiożercze, demoniczne kreatury.
Stań w obronie swojego królestwa i rzuć się w wir niesamowitych walk pełnych akcji i magii. Dobądź swego miecza, by stawić czoło mrocznym kreaturom i stań się legendą w jednej z najpopularniejszych gier MMORPG w Europie!

OSTRZE MIECZA I HART DUCHA

  • Odkryj epickie przygody PvE i bezlitosne pojedynki PvP
  • Walcz na mapach i w instancjach przeciwko groźnym smokom i mrocznym demonom
  • Rzuć się w wir dynamicznych bitew – przeciwnicy już czekają
  • Zostań potężnym wojownikiem i leveluj swoją postać aż do poziomu 120

WYBIERZ SWOJĄ ŚCIEŻKĘ I ZAŁÓŻ SOJUSZ

  • Wybierz z pięciu klas – Wojownik, Ninja, Szaman, Sura oraz Likan
  • Dołącz do królestwa, dla którego chcesz walczyć: Shinsoo, Chunjo czy Jinno
  • Załóż z przyjaciółmi gildię i zagospodarujcie swoje włości
  • Walcz na grzebiecie szybkich wierzchowców i oswajaj zwierzaki
  • Ulepszaj nieprzerwanie swoją broń i wyposażenie
  • Bierz udział w regularnie odbywających się eventach społecznościowych

Dodaj komentarz