Sukcesy sprzedażowe Nintento Switch i najnowszej Zeldy

Zelda – gra niemal doskonała

W marcu miała miejsce premiera gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Jest to najnowsza część kultowego cyklu, a zarazem jeden z najbardziej wyczekiwanych wyczekiwanych tytułów tego roku. Wspominaliśmy o tym w osobnym materiale. Już w pierwszych tygodniach okazało się, że dzieło Nintendo to hit tej wiosny. W recenzjach poważnych portalu opiniotwórczych Zelda zbierała maksymalne oceny, a wiemy wszyscy, jak chociażby 97/100 na Metacriticu działa na wyobraźnie i pobudza sprzedaż. Optymiści wieszczą wręcz grze uzyskanie miana najlepszej gry 2017 roku.

No i trzeba przyznać, że póki co The Legend of Zelda: Breath of the Wild jest na dobrej drodze, a przynajmniej należy do grona faworytów do tego miana. Sukces sprzedażowy nie budzi wątpliwości. W Stanach Zjednoczonych do rąk graczy trafiło 460 tys. kopii na Wii U oraz 925 tys. egzemplarzy na Nintendo Switch, co daje łącznie 1.3 miliona gier w miesiąc. Wynik ten czyni najnowszą Zeldę najszybciej sprzedającym się tytułem startowym Nintendo i najszybciej sprzedającą się odsłoną serii.

Szybciej nawet niż… Nintendo Switch, czyli ostatnio wydana konsola Nintendo. W USA sprzedano bowiem 906 tysięcy egzemplarzy tej platformy. Mamy więc do czynienia z sytuacją specyficzną, kiedy do rąk graczy trafiło póki co więcej sztuk gier niż sprzętów, na których można by je odpalić. Jaki tego powód? Prawdopodobnie statystyki Zeldy chwilowo zawyżyły edycje kolekcjonerskie i z czasem ten zabawny paradoks się odwróci.

Nintendo Switch z POTĘŻNYMI notowaniami

Powyższe nie zmienia faktu, że również konsola Nintendo Switch idzie na rekord, jeśli chodzi o sukces sprzedażowy. Oficjalne dane globalne uzyskamy co prawda dopiero 27. kwietnia, ale już teraz analitycy przedstawili swoje niezależne szacunki. Zgodnie z raportem ekipy SuperData w pierwszym miesiącu od premiery Switch rozszedł się na całym świecie w liczbie 2.4 miliona sztuk. To o 400 tysięcy (17%) więcej, niż Nintendo zakładało we wstępnych planach wydawniczych.

SuperData kierując się tą tendencją zwyżkową oraz przewidywanymi sukcesami również innych planowanych gier na tę platformę – Splatoon 2  i Mario Kart 8 Deluxe – zmienia swoją ogólną prognozę rynkową. Jeżeli się ona spełni, Nindento Switch trafi do 7 milionów odbiorców na całym świecie w 2017 roku (początkowo liczbę tę szacowano na 5 milionów). No, to byłby dopiero sukces. Ale nie da się ukryć, że póki co japoński producent znakomicie wypełnia oczekiwania fanów.

Czy Nintendo okaże się być największym zwycięzcą tego roku? Przekonamy się z czasem.

Dodaj komentarz

2 Comments