Obrona Złotego Klasztoru – mapa autorska Heroes 3

W dniu dzisiejszym chciałbym opublikować moją mapę do gry Heroes of Might and Magic 3. Jest to jedno z kilku dzieł, nad którymi aktualnie pracuję w ramach tego silnika – najmniejsze zresztą pod względem objętości – jednak stanowi dość dobry początek kolejnego elementu autorskiej twórczości.

Obrona Złotego Klasztoru

Za wszelką cenę musimy obronić naszą bibliotekę. Gdyby wróg dostał w swoje martwe łapska tę wiedzę, Imperium byłoby zgubione! Przepędź wrogie armie, a następnie przystąp do kontrataku. Uważaj jednak – nieprzyjaciel posiada ogromną przewagę liczebną. Tylko mądra taktyka przyniesie nam zwycięstwo.

Parametry: Rozmiar S (z podziemiami, brak wody), dwóch przeciwników (Nekropolia, Inferno) oraz jeden bierny sojusznik (Zamek). Stworzona pod kątem dodatku The Shadow of Death, natomiast działa również pod HotA (zalecałbym jednak korzystanie z wersji spolszczonej tej modyfikacji).

Obrona Złotego Klasztoru - mapa Heroes 3
Sytuacja początkowa – trwa inwazja wojsk Cesarstwa Darthnings na Klasztor oraz okoliczne ziemie Imperium.

Specyfika

Nasz główny bohater Rion ma za zadanie ochronić Złoty Klasztor wraz z jego świętą biblioteką przed hordami nieumarłych (gracz niebieski). Ten etap sam w sobie nie jest trudny, ponieważ wyżsi arcykapłani przygotowali spory system zabezpieczeń. Dlatego też przez większość rozgrywki skupimy się na kontrataku, mającym na celu wypędzenie martwiaków z okolicznych ziem. Ich ofiarą padły w pierwszej kolejności imperialne osady, należące do dziedzictwa rodu Laffertych (gracz zielony).

Czeka nas pierwszy wybór fabularny – czy uniemożliwimy wrogowi wymordowanie chłopów i tym samym pozwolimy im bytować spokojnie przez resztę gry? Sam zielony nie wykonuje żadnych działań, jednak sam fakt ich ocalenia przed śmiertelnym zagrożeniem może dać satysfakcję. Ponadto skłonny jest dostarczyć nam nieco surowców na kampanię wojenną. A może pozwolimy nieprzyjacielowi wkroczyć, by następnie samodzielnie odbić wioski i tym samym powiększyć stałe dochody i liczebność armii w późniejszym czasie? Wybór należy do nas i nie zależy od niego powodzenie misji.

Wkrótce również napotkamy fioletowego przeciwnika, który z czasem stanie się naszym kolejnym celem. By pokonać niebieskiego, musimy bowiem wypełnić ważne zadania w podziemiach, w których zadomowiły się demony. W międzyczasie możemy odbijać poszczególne kopalnie i lokacje znajdujące się na mapie, wyrywając je z rąk nieumarłych.

Zwycięstwo odniesiemy, gdy wyeliminujemy przeciwnika. Przegramy, jeżeli Rion polegnie w walce. Podczas rozgrywki osiągnąć możemy maksymalnie 15 poziom doświadczenia. Istnieje możliwość pozyskania dodatkowych statystyk dzięki artefaktom oraz budynkom położonym zwłaszcza na terenie Klasztoru.

Obrona Złotego Klasztoru - Mapa Heroes 3Obrona Złotego Klasztoru - Mapa Heroes 3

Fabuła

Najważniejszą cechą misji nie jest jej skomplikowanie czy rozbudowana rozgrywka. Również poziom trudności nie został specjalnie wyśrubowany. Jest nią natomiast skorelowanie fabuły z powieścią Czas Chaosu, nad którą pracuję, a której fragmenty odnaleźć możecie w naszym serwisie. Na ten aspekt poświęciłem ponad 40 tekstów dziennych, ukazujących się regularnie w kolejnych turach, a także masę pozostałych elementów zamieszczonych w grze. Złoty Klasztor stanowi jedną z lokacji wspomnianych w powieści jako punkt oporu w dobie inwazji nieumarłych z Cesarstwa Darthnings, które wraz z przeklętym Arcykrólestwem Xillax oraz Barbarzyńcami z Vix napadło na Imperium i rozpoczęło okupacje jego licznych ziem. Obrona Złotego Klasztoru stanowi zatem wątek poboczny w ramach uniwersum, które tworzę. Mapa prezentuje zatem integralną część historii literackiej i dlatego warto się z nią zapoznać. Szczególnie, że nie jest to ostatnie dzieło tego typu, które tworzę.

Pobierz “Obrona Złotego Klasztoru - Mapa Heroes 3 SoD”

Klasztor%202.0.h3m – Pobrano 424 razy –

Zapraszam do rozgrywki oraz przesyłania opinii. Szczególnie będę wdzięczny za wychwycenie ewentualnych błędów czy niedociągnięć.

Dodaj komentarz

1 Comment