Niefortunna Rebelia

Po Obronie Złotego Klasztoru nadszedł czas na publikację mojej kolejnej mapy do Heroes of Might and Magic 3. Ponownie dzieło to osadzone jest w uniwersum pisanej przeze mnie w dalszym ciągu powieści Czas Chaosu, przedstawiając kolejny jej wątek poboczny.

Niefortunna Rebelia

W toku wojennej zawieruchy nastroje uciskanych i zagrożonych chłopów Imperium stawały się coraz bardziej nieprzychylne władzy. W prowincji Enwalentu doszło do rebelii. Krist, były doradca rezydujący dotąd w Złotym Klasztorze, wyruszył ze specjalną misją, mającą na celu przywrócenie porządku.

Parametry:

Rozmiar M (z podziemiami, brak wody), maksymalne doświadczenie – 10 lvl, poziom trudności – 130%;

Drużyny:
(a) czerwony (Krist) + zielony (lojaliści),
(b) brązowy (zbuntowani chłopi) + pomarańczowy (przywódcy rebelii),
(c) fioletowy – sekta Gulthana,
(d) różowy – jeźdźcy pustyni Kro’Neharuk;

Cel: Zdobycie miasta Creditt lub pokonanie wszystkich wrogów.

Stworzona pod kątem dodatku The Shadow of Death, natomiast działa również pod HotA (ponownie zalecałbym korzystanie z wersji spolszczonej tej modyfikacji, z uwagi na wielość tekstów fabularnych).

niefortunna rebelia - start

Nasze zadanie rozpoczynamy w lewym dolnym rogu mapy.

Specyfika

Głównym protagonistą scenariusza jest kapitan Krist. Postać ta pojawiła się w tekstach fabularnych misji Obrona Złotego Klasztoru jako doradca Brata-Obrońcy Riona (zachęcam do zagrania!). Akcja dzieje się po sławetnym odparciu nieumarłych spod świętej biblioteki. Krist w międzyczasie uzyskał stopień wojskowy z rąk samego generała Paulusa, władającego prowincją Enwalentu. Otrzymał od razu niezwykle poważne zadanie – stłumienia rebelii w sercu prowincji pod nieobecność wodza.

Niefortunna rebelia - bitwa

W ,,Niefortunnej Rebelii” do czynienia będziemy mieli przede wszystkim z oddziałami wojsk neutralnych.

Ze względu jednak na kryzysową sytuację Krist nie otrzymał w zasadzie wsparcia militarnego ani logistycznego. Będzie on musiał sam zbadać sytuację w regionie i zgromadzić armię, rekrutującą się głównie spośród chłopstwa i innych jednostek neutralnych. Problemy napotka już w drodze do swej bazy, zwanej Dolnym Obozem, w którym to ukryli się uchodźcy wierni Imperium. Konfrontacja z kapitan Jeleną i pozyskanie jej cennego dziennika opowiadającego o przebiegu rewolty Rickona del Costimy, uwolnienie Sir Gallanta to tylko niektóre wydarzenia z pierwszych dni kampanii.

niefortunna rebelia - obóz

Dolny Obóz, czyli baza wypadowa kapitana Krista. Zanim jednak do niego dotrze, czeka sporo wyzwań…

W międzyczasie, z pomocą sił lojalnych Imperium, zrzeszonych wokół Lorda Spide’a, Krist otrzyma informację na temat tajemniczego zgromadzenia, znanego jako Sekta Gulthana. Jej obecność w tym regionie mocno skomplikowała i tak już zawiłą sytuację. A na to wszystko nałożyć się ma jeszcze nie do końca jeszcze wyjaśniona obecność jeźdźców pustyni z plemienia Kro’Neharuk, którymi przewodzi wybitny wojownik Anha’rak.

niefortunna rebelia - sekta

W toku przygody czeka nas spotkanie z tajemniczą i niebezpieczną Sektą Gulthana.

Całość fabularnych meandrów będzie stopniowo prezentowana w ramach licznych i rozbudowanych tekstów, pojawiających się co turę. Zalecam ich uważną lekturę, ponieważ jestem niemal przekonany, iż Niefortunna Rebelia doczeka się części drugiej… Co zaś się tyczy naszego zadania – celem głównym jest podbicie głównej siedziby buntowników, czyli twierdzy Creditt. To od gracza zależy, czy zechce zbadać także inne (w tym podziemne) fragmenty mapy. Starałem się o drobiazgowe dopracowanie elementów terenu (stąd trochę to trwało).

 

niefortunna rebelia - plemie

Wojenną zawieruchę wykorzystali nomadowie z plemienia Kro’Neharuk, którzy postanowili najechać na ziemie Imperium.

Pobierz “Niefortunna Rebelia - Mapa Heroes 3 SoD” niefortunna%20rebelia.h3m – Pobrano 136 razy –

Standardowo, zachęcam do testowania mapy oraz podzielenia się swoimi wrażeniami. Będę wdzięczny za wszelkie merytoryczne sugestie.

2 thoughts on “Niefortunna Rebelia – kolejna mapa autorska Heroes 3

  1. Z ciekawości chciałem zagrać w powyższą mapę. Po ściągnięciu, wkleiłem plik do folderu z mapami Heroes III – Złota Edycja, jednakże po odpaleniu gry nie widzę jej w dostępnych misjach pojedynczych. Znasz może jakiś sposób na to żeby ją odpalić?

  2. Witaj x, to częsty błąd, na który w moim wypadku zadziałało raz uruchomienie gry jako administrator, a raz po prostu zmiany nazwy pliku i wklejenie go jeszcze raz do folderu. Możesz tego też spróbować. Nie wiem dokładnie, czym to jest spowodowane, jeżeli uda mi się do czegoś więcej dociec, to dam znać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *