Odkrywamy Heroes 2 – Zamek Barbarzyńcy

czcionka_barbarzynca

goblinorkork-wojwilk
trolltroll-bojcyklop

Miasto ewidentnie nastawione na ofensywę. U większości zielonoskórych współczynnik ataku znacznie dominuje nad parametrem obrony, co powoduje ukierunkowanie na atak. Podobna sytuacja ma miejsce także, jeśli chodzi o ścieżkę rozwoju herosów. Jest to zamek stosunkowo tani, choć już droższy w utrzymaniu od Rycerza. Dużym problemem, jak w ekipie Ironfista, jest brak jednostek latających. Mamy tu jednak dwóch strzelców, przez co nie ma mowy o ich deficycie.

Gobliny  muszą atakować, aby cokolwiek znaczyć na polu bitwy. Ich niezłe obrażenia oraz szybkość ją wprost do tego zmuszają. W późniejszej fazie rozgrywki tracą na znaczeniu, ale i tak w porównaniu z Chłopem stanowią dobre wsparcie.

Orkowie  w statystykach zbliżeni do łuczników. Nie prezentują wybitnego strzelania i są bardzo wolne. Ulepszenie (Ork Wojownik) zwiększa liczbę strzał w kołczanie oraz znacząco poprawia HP jednostki, a w mniejszym stopniu także pozostałe parametry. Na początku gry są niezbędne, później jednak tracą na znaczeniu, ustępując Trollom.

Wilk  to typowa jednostka ofensywna – wysoki atak i DMG oraz szybkość, a w zamian dramatycznie niska obrona i mało HP. Bardzo dobrze sprawdza się w boju jako napastnik.

Nieulepszone  Ogry  są wyjątkowo wolne, co zmniejsza ich wartość bojową mimo dużej liczby punktów życia oraz ataku i obrażeń. Po ulepszeniu (dosyć drogim) w  Wielkie Ogry  poprawia się ich sytuacja i mogą siać zniszczenie w szeregach wroga.

Kolejny strzelec już wcześniej przeze mnie wymieniany to  Troll . Poza świetnymi statystykami i umiejętnością ciskania kamieniami we wrogów posiada zdolność regeneracji. Jeszcze lepsi są po ulepszeniu:  Trolle Bojowe  mają dwukrotnie więcej HP i zadają wyższe DMG. Ta jednostka stoi zdecydowanie w czołówce swojego poziomu…

… w przeciwieństwie do  Cyklopów . Są dosyć drogie, a niestety nie idzie to w parze z jakością. Mają mało życia, a pozostałe parametry przeciętne. Do ich atutów należą skille: dwupolowy atak oraz paraliż przeciwnika (20% szansy). Mimo to Cyklopi są po prostu słabi i klękają przed pozostałymi 6-lvlowcami.

Nie trudno domyślić się, jaki skill podstawowy będzie najczęściej zdobywany przez Barbarzyńców – oczywiście atak (55% szansy). Na drugim miejscu jest Obrona (35%), a umiejętności magiczne są jeszcze rzadziej rozwijane niż u Rycerza (tylko 5%). Wraz z osiągnięciem 9. poziomu sytuacja się zmienia. Teraz szanse na Atak i Obronę się wyrównują do 30%, a Moc i Wiedza wypadają dużo częściej (20%).

Każdy Barbarzyńca ma na start  2. poziom Znajdowania Drogi , co daje nie najgorszą sytuację początkową. Poza tym bohaterowie tej frakcji najczęściej rozwijają Zwiad, w mniejszym stopniu Logistykę, Dowodzenie, Nawigację, Łucznictwo czy Balistykę. Nie mogą pojąć Nekromancji, na inne zdolności magiczne mają znikome szanse.

Kapitan w tym mieście posiada statystyki zrównoważone.

Podsumowując – tnij i siecz! Grając tym miastem trzeba po prostu atakować. Posiada ku temu doskonałe warunki: raczej tanie jednostki o wysokim ataku i DMG, ale niskiej obronie oraz bohaterowie przejmujący skille ofensywne. Generalnie jeśli chodzi o siłę fizyczną, Barbarzyńca wygrywa z Rycerzem, ale ustępuje pozostałym frakcjom.


Budynki Podstawowe

gildiazlodzieikarczma
stoczniastatua
targowiskofosa
lewawiezaprawawieza
studniakwatera


Gildia Magów

gm1
gm2gm3
gm4gm5


Budynki specjalne

koloseumstertasmieci


Siedliska i jednostki

Siedlisko
Jednostka
chata goblin
chatazpatykow ork
rozb.chatazpatykow ork-woj
legowisko wilk
lepianka ogr
rozb.lepianka ogr-wielki
most troll
rozb.most troll-boj
piramida cyklop

Bohaterowie

barbarzynca-skilleznajddrogi2

AtlasCrag_HackErgon
FineousJaclynJezebel
JojoshThundaxTsabu


Artykuł utworzony 23.12.2012r. dla Tajemnic Antagarichu.

Dodaj komentarz