Polskie strony o Heroes

Świat HoM&M i M&M jest bardzo bogaty również w sferze internetowej. W tym miejscu zebrałem kilka miejsc wartych obejrzenia.

Kwasowa Grota (www.acidcave.net) – założona w 2003 roku przez Acid Dragona. Aktualnie najaktywniejsza polska strona pod względem przekazywania newsów ze świata Heroes i M&M. Cenne źródło informacji bieżących.

Jaskinia Behemota (www.heroes.net.pl) – najstarszy polski serwis na temat sagi HoM&M, którego początku sięgają roku 1998, powstały z inicjatywy Behemotha. Zawiera bogate kompendia informacji na temat poszczególnych części sagi.

Akademia Wojny (www.heroes3.eu) – strona utworzona przez mbehemota w 2006 roku do dnia dzisiejszego skupia się niemal wyłącznie acz sukcesywnie na części trzeciej kultowej sagi Heroes. Oprócz pożytecznych informacji wortal organizuje różne eventy, w tym słynny już cykliczny turniej multiplayer Master AW.

Tawerna (www.tawerna.biz) – serwis istniejący od 2003 roku, którego autorem jest JareQ, traktuje o grach z serii HoM&M, ze szczególnym uwzględnieniem części piątej. Na uwagę zasługuje prosperujące tu swego czasu środowisko moddingowe. Aktualnie wortal pogrążony jest w głębokim kryzysie.

Tajemnice Antagarichu (www.herosy3.pun.pl) – chociaż wielu już postawiło na nas kreskę, a i sami parokrotnie myśleliśmy, że idziemy na dno, to dalej działamy i mamy się całkiem dobrze. Forum funkcjonuje od 2007, jego administratorem jestem do dziś ja (Mathias). Pierwotnie tematyka skupiała się wyłącznie wokół Heroes 3, jednak z czasem rozszerzyliśmy ją o inne części, serie pokrewne, a wreszcie o inne gry. Nasze kameralne grono toczy więc dyskusje na różne tematy.

Wspomnieć należy również na temat dwóch wymarłych już niestety, ale wciąż istniejących na serwerze ligach (www.ligaheroes.pl) – World of Heroes (liga Heroes 3) oraz Hall of War (liga Heroes 5).

W ostatnich latach polska społeczność Mocy i Magii znacząco się uszczupliła, a wiele stron internetowych odeszło w niepamięć. Ma to związek z upływającym nieustannie czasem, fiaskiem kolejnych projektów Ubisoftu oraz centralizowaniem się użytkowników internetu w ramach wielkich portali internetowych i serwisów społecznościowych.

W czasach prosperity działało jednocześnie kilkanaście różnych serwisów HoM&M i M&M. Obecnie najsilniejszą pozycję posiada Kwasowa Grota z uwagi na aktualności i oryginalność. Hermetyczna lecz zwarta społeczność Jaskini Behemota również się trzyma, głównie z uwagi na renomę. W Akademii Wojny mimo dość toksycznej moim zdaniem atmosfery na forum wciąż można korzystać z informacji i możliwości udziału w konkursach. Tawerna z różnych względów (braki kadrowe i nastawienie na nieudane nowe części Heroes) systematycznie pikuje w dół. Zaś najlepiej dyskutuje się wg mnie na rodzimym poletku Tajemnic Antagarichu, otwartym na nowych użytkowników i zawsze gotowym do zmian.

Dodaj komentarz