Porozmawiajmy o tym, co nie gra w gamedevie – po “rycersku”!

The Knights of Unity zapraszają na #Knightcast, który rozkłada gamedev na czynniki pierwsze.

O popularności podcastów nie trzeba nikogo uświadamiać. Format ten od dłuższego czasu cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ale brakuje wewnętrznych inicjatyw branżowych. Dlatego przedstawiamy Knightcast, czyli podcast w wykonaniu członków wrocławskiego studia The Knights of Unity!

Podczas rycerskich audycji poruszane są różnorodne tematy związane nie tyle z grami, co samym gamedevem. Gospodarzami Knightcastu są Sir Rudney oraz Sir Dudar, którzy zapraszają do programu innych, doświadczonych Rycerzy, aby opowiedzieli o meandrach tego rynku oraz pokazali go od kuchni.

Gdy jedni grają w gry, inni je tworzą, ale jak ten proces wygląda? O tym właśnie opowiadają Rycerze! Jeśli interesują Was również kwestie takie jak “Kobiety w branży gamedev”, “Czym są gry i czym mogą się stać” lub “Co nie gra w gamedevie”, to serdecznie zapraszamy do oglądania i słuchania. Dotychczas wyszło 12 epizodów, a do końca roku opublikowany zostanie jeszcze jeden!

Każdy odcinek to około 60-minutowa dawka wiedzy, przemyśleń ekspertów z gamedevu, a także wskazówek i praktyk firmy. W przyszłym roku Rycerze startują z drugą odsłoną podcastu, w której skoncentrują się na zagadnieniach związanych z praktyczną stroną pracy developerów, jak narzędzia, kod w C#, czy wyzwania związane z silnikiem Unity.

Wszystkie odcinki znaleźć można na YouTube, Apple Podcasts, Spotify oraz Podcast Addict.

Dodaj komentarz