Stronghold Crusader: Krwawa Wyprawa (misje X-XII)

Misja X Terraneus – oblężenie

Po zniszczeniu sił niemieckich i zabiciu cesarza Michaela, Mathias nakazuje oblężenie Terraneus.

O mieście: Terraneus to stolica Kalifatu Ohma. Jest rozległym miastem w całości otoczonym murami z grodem ufortyfikowanym podwójnie. Zamieszkuje je ponad sto tysięcy mieszkańców, z czego ponad połowa pracuje przy wyrobie chleba: to na farmach pszenicy, to w młynie, to zaś w piekarni. Pozostali zajmują się wycinką drzew lub wydobyciem kamienia.

Misja XI Dolina Raviata

Król Mathias zrównał z ziemią Terraneus i przejął władzę nad Kalifatem Ohma. Jednak jego siły są skrajnie wyczerpane i mocno przerzedzone. Dlatego też opuścił kalifat i skierował się na północny zachód w poszukiwaniu miejsca do odnowy wojsk.

Po kilku dniach marszu krzyżowcy dotarli do cudownej Doliny Raviata – żyznej, obfitej w wodę, bogatej w drewno, a przede wszystkim wolnej od Arabów. Zamieszkują ją jedynie dwa małe plemiona, których wypędzenie nie stanowić będzie problemu dla regularnej armii.

Nasz cel to wyprodukowanie uzbrojenia dla żołnierzy, zapewnienie im zapasów żywności oraz trunków dla podniesienia morale. Niestety, Wielki Sułtan to mściwy człowiek, a upadek Terraneus niewątpliwie go rozsierdził.

Misja XII Mempagb – połączenie sił

Wypoczęci i zadowoleni krzyżowcy pod wodzą Mathiasa docierają pod gród Mempagb. Tam na spotkanie wychodzi im… zdemoralizowana armia francuska. Rozbici żołnierze upadają do stóp i błagają o posiłek. Król Karol rozpoczyna opowieść…

Po opuszczeniu Listanii armia francuska wyruszyła ku Nurpadowi i zdobyła go zgodnie z planem. Następnie opanowała cały Kalifat Turpan, sprzymierzony rzecz jasna z Wielkim Sułtanatem. Później żołnierze ruszyli w kierunku Kalifatu Khum, by po jego podbiciu przedrzeć się ku ziemiom kontrolowanym przez Europejczyków i zmobilizować kolejne regimenty.

Jednak oblężenie granicznego fortu Rempad zakończyło się sromotną klęską krzyżowców. Karol postanowił więc dotrzeć do kalifatu przez niestrzeżone południe. Drogę jednak zablokowała mu olbrzymia armia Wielkiego Sułtana. Marsz przez północ i ominięcie Khum nie wchodziło w grę – Francuzi nie mieli dość zapasów, by przekroczyć jałową Pustynię Parroth. Karol zdecydował się więc na marsz na południe, w kierunku bardziej przyjaznych ziem. Rycerze dotarli pod Mempagb, słabi i wyczerpani. Odstąpili oblężenia kierując się dalej. Wtedy właśnie napotkali armię Mathiasa.

Zjednoczone siły krzyżowców mają za zadanie podbić fort Mempagb.

O mieście: Mempagb jest silnym grodem okalanym przez pasmo grubych murów. Na północy leżą bagna, z których czerpana jest smoła. Na wschodzie zaś rozlokowane zostały sady jabłoni wokół Jeziora Menta.

 

Dodaj komentarz