Taktyczna gra RPG Iron Danger ukaże się 25 marca na Steamie

Najnowszy zwiastun ukazuje mechanikę manipulacji czasem

Hamburg, Niemcy – 30 stycznia 2020: Wydawca Daedalic Entertainment oraz studio Action Squad ogłaszają datę premiery taktycznej gry RPG Iron Danger. Tytuł pojawi się na PC, Mac i Linux w serwisie Steam już 25 marca.

Najnowszy zwiastun ukazuje wyjątkową mechanikę manipulacji czasem.

Iron Danger przenosi graczy do gnębionego wojną świata, inspirowanego zarówno mitologią nordycką jak i nowoczesnym steampunkiem i tech noir. Ich zadaniem będzie znalezienie sprzymierzeńców i udoskonalanie umiejętności, aby ocalić miasto Kalevala przed zagładą. Gracze muszą przy tym pamiętać, że rzeka czasu nie płynie tylko w jednym kierunku…

Kiedy armia Północy atakuję wioskę Kipuny – bohaterki Iron Danger – zostaje ona śmiertelnie ranna. Ratunkiem okazuje się tajemnicze kryształowe stworzenie, które daje Kipunie moc przewijania czasu. Dzięki nowo odkrytym mocom dziewczyna uczy się manipulować czwartym wymiarem i cofać czas do pięciu sekund, aby zmieniać przyszłość. Gracze mogą blokować lub unikać ataków, które z pewnością ich uderzą, strategicznie dostosować swoją pozycję na polu bitwy, wybierać i dopasowywać czasowo ataki do sytuacji lub leczyć rany. Dzięki temu tradycyjna walka taktyczna otrzymuje elementy łamigłówki, ponieważ gracze mogą nieustannie testować nowe podejścia i synchronizować działania postaci, aby uzyskać doskonały wynik.

Cechy gry:

  • Wyjątkowa mechanika manipulacji czasem, która pozwala na połączenie najlepszych elementów walki turowej i w czasie rzeczywistym, dając nowe wrażenia z walki taktycznej.
  • Wysoce interaktywne środowiska, które mogą być wykorzystane do pokonania wrogów i zwycięstwa nawet w sytuacji bez wyjścia.
  • Przygoda w świecie steampunkowego fantasy, pełnego niezwykłych, inspirowanych fińskim folklorem mieszkańców.
  • Brak grindu: postępy postaci są zbalansowane w ciągu całej przygody.
  • Walka z epickimi bossami.
  • Ponad 15 godzin rozgrywki.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie oraz na Steamie.

Materiały prasowe: https://drive.google.com/drive/folders/16sWjTGNE84oO1RL51cYhzBKZn2xsv7mX

Dodaj komentarz